Home Tarih Öğretmen Dizisi Ne Anlatıyor?

Öğretmen Dizisi Ne Anlatıyor?

0
16

Paragrafı da Türk Televizyonlarının bir klasiği gibi en heyecanlı yerinde kestim öyle değil mi? Çok daha fazlası derken birden bir dizi yayınlanıverdi. Çarşamba akşamı twitter gündemini neredeyse Öğretmen dizisi meşgul etti. Çok farklı bir dizi, (Ne kadar uyarlama olsa da) diyen de vardı, öğretmenleri kötü gösteriyor diyenlerde. Bu konuda herkesin kafası karışınca bizlerde diziyi izledik ve şöyle bir analiz yazısı yazmaya karar verdik. Öğretmen dizisinin ilk bölümünü Genç Klavye ailesi olarak biz beğendik

 

. İlerleyen bölümlerinde en iyi Türk dizileri arasında olup olmayacağına senarist karar verecek ancak oturduğu temel bize hoş geldi. Yani yine sosyal medyada geçen terimlerden bir tanesini kullanalım; “La Casa De Lise” izlemiş gibiydik. Tabi bunun uzun bakışmalar ve göz yaşları ile üzerin bir saat daha eklenmiş hali. Zeki bir öğretmenimiz olan Akif Erdem El Profesör gibi hareket ederek Küçükkapı Lisesi’ni adeta bir kaleye dönüştürüyor. Her şeyi geçmişte ince ince planlamış ancak biz henüz oraları göremedik.

 

Öyle tahmin ediyoruz ki hm konunun anlaşılırlığı hem de olayın daha fazla lise içinde kalmasını sağlamak için önümüzdeki bölümlerde bolca flashback sahnesi izleyeceğiz. Mesela aklımıza takılan soruların karşılığını bekliyoruz. Camlar nasıl değiştirildi? bomba düzenekleri nasıl kuruldu? Tüm hazırlık nasıl gerçekleşti? Bir saniye galiba spoiler vermeye başladık. Yukarıda ki uyarımızı okuduğunuzu ümit ederek incelemeye devam ediyoruz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here